Історія інституту
Національний інститут фтизіатрії і
пульмонології ім Ф.Г. Яновского

Відвідайте нашу сторніку в Facebook

Русская версия

Клініка
Контакти

Переход на титульную страницуПоиск по сайту

Благодійний фестиваль «Друзі Fest»

Про інститут:

історія,

загальні положення,

структура,

наукова діяльність,

плани НДР,

лікувально-діагностична робота,

провідні вчені

Новини:

новини на сайті

Наші видання:

"Український пульмонологічний журнал" (УПЖ),
"Український хіміотерапевтичний журнал" (УХЖ),
"Астма та алергія" (АА)
"Інфузія&Хіміотерапія"
(ІХ)

Оригінальні статті:

оригінальні наукові статті, що раніше не публікувалися

Нововведення:

методичні рекомендації, інформаційні листи,
відомчі інструкції,
нововведення, монографії

Патенти:

патенти й авторські свідоцтва інституту

Звіти про НДР:

реферати закінчених науково-дослідних робіт

Підготовка кадрів:

аспірантура,

клінічна ординатура,

планування дисертацій,
курси інформації і стажування,

на допомогу аспіранту і здобувачу

Наукові форуми:

резолюції й звернення з'їздів, конференцій, нарад

Інформація для фахівців:

огляди літератури, статистична інформація, нове у лікуванні  туберкульозу та неспецифічних захворювань легень

Інформація для населення:

корисна інформація про захворювання легень, їх профілактику й лікування

Асоціація фтизіатрів і пульмонологів України:

основні завдання та діяльність асоціації

Спеціалізована вчена рада
Д 26.552.01:

оприлюднення дисертацій та відгуків офіційних опонентів

На початку червня весь світ відзначає Міжнародний день захисту дітей. Саме з цієї нагоди 2 червня
2019 р. у Києві відбувся інклюзивний благодійний фестиваль «Друзі Fest» для дітей із багатодітних сімей, з дитячих будинків, сиротинців, із родин, які втратили годувальника через події на Сході України, дітей-переселенців, малюків із особливостями розвитку: аутистів, діток з ДЦП, сонячних дітей (з синдромом Дауна), незрячих і таких, що втратили слух. Також багато дітей із найкращих київський гімназій були присутніми на святі, бо девіз фестивалю – «Від дітей – дітям».

Засновники фестивалю «Друзі Fest» – це гарячі серця Сергій Бондаренко, ГО «Подаруй Життя» та Ярослав Грибіник, ГО «Рій Мрій». Благодійна діяльність хлопців відмічена вже й за межами країни.
Мета фестивалю – об’єднати інклюзивним благодійним заходом громадян, представників держави та бізнесу, а також представників неприбуткових організацій та засобів масової інформації, щоб створити для таких дітей розвиваюче та мотивуюче свято. Крім того, захід має на меті допомогти їм у виборі професії та формуванні цінностей, а також дати орієнтир у житті, можливість відчути, що ти рівний серед рівних.

Цього року в організації «Друзі Fest» взяла участь ГО «Диводія», засновниками якої є к.мед.н., доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології НМАПО імені П.Л. Шупика Н.А. Гріцова та пані Тамара Недобор, ротарійка, офіцер Дистрикту 2232. ГО «Диводія» прийняла рішення долучитися до такого свята як співорганізатор, тому що у фестивалю чудова ідея: зробити щасливими тих дітей, для яких подібні свята та святкові локації не завжди є доступними і відкритими. Діти з особливими потребами, з інвалідністю, інклюзивні діти, заслуговують на увагу та свято як ніхто інший. Завдяки великій кількості партнерів, зусиллями котрих свято стало можливим, діти взяти участь у майстер-класах і кожен своїми руками зробитив шедевр: витинанки, колажі, листівки, пісочна анімація, гончарство, розписи, флор-арт і багато іншого. Також кожна дитина могла взяти участь у справжніх спортивних змаганнях - з медалями та кубками від найвідоміших спортсменів, серед яких були представники команди ГО «Спільна Перемога» (Олександр Соколинський) – Володимир Оснік (перший українець володар титулу Mr. Universe в категорії Men’s Physique), Марина Юр’єва (семикратна чемпіонка України по традиційному карате, член Національної збірної України, призер чемпіонатів світу та Європи), Малик Сергій (Президент київського міського автомотоклубу, багаторазовий рекордсмен України з перегонів), Радник Міністра молоді та спорту України, пан Володимир Бульба.

«Друзі Fest» порадував своїх гостей спортивно-розважальними та творчими локаціями: майстер-класи, квести, танцювальний флешмоб, концертна програма, виступ веломенів, показ мод, хімічне та паперове шоу, а також «Особливий кінотеатр» для дітей з особливими потребами. Ключовими подіями стали спартакіада «Ігри зі смайлами» та змагання «Ролер старти». Під час урочистого відкриття «Друзі Fest» вихованці київської спеціальної школи-інтернату №18 для дітей зі зниженим слухом виконали Гімн України жестовою мовою, не залишивши нікого байдужими, це було надзвичайно зворушливо.

Благодійний проект підтримали ДЗ «Національний інститут фтизіатрії та пульмонології імені Ф. Г. Яновського НАМН України». Це надпотужний науково-дослідний і лікувально-діагностичний заклад, який надає допомогу дорослим і дітям із широким колом бронхолегеневої патології , в тому числі хірургічну допомогу. Велика особиста подяка за допомогу в організації фестивалю, за високе служіння та духовність директору інституту фтизіатрії та пульмонології, завідувачу кафедри фтизіатрії та пульмонології НМАПО ім. П.Л. Шупика, академіку НАМН України Ю.І. Фещенку. У нагородженні дітей переможців спортивних перегонів взяв участь та особисто підтримав своєю присутністю всі заходи фестивалю головний лікар інституту, професор, видатний торакальний хірург М.С. Опанасенко.

До проекту долучилася Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика (НМАПО), яка є потужним навчальним закладом, де готують висококваліфікованих медичних фахівців, в тому числі для надання медичної допомоги дітям. Особлива подяка ректору НМАПО академіку НАМН України Вороненку Ю.,В., першому проректору НМАПО, член-кореспонденту НАМН України Вдовиченко Ю.П., проректору з наукової роботи НМАПО, професору Савичук Н.О., директору навчально-наукового інституту сімейної медицини, професору О.Г. Шекері, який нагороджував, вітав і підтримував дітей протягом всього свята. Завдяки масштабній волонтерській допомозі, яку надала медична академія взагалі стало можливим впоратися з заходом, в якому взяли участь майже 700 дітей. Студентському самоврядуванню та Раді молодих вчених НМАПО низький уклін за величезну безкорисну роботу у власний вихідний день.

Присутність на «Друзі Fest» представників таких двох потужних державних установ є невипадковою, адже питання здоров’я дітей є одним із ключових напрямків їх роботи», – наголосила співзасновник ГО «Диводія» Наталія Гріцова. Усі, хто долучився до організації такого масштабного дитячого свята, зауважили, що багато з тих дітей, для яких був організований фестиваль, не мають змоги брати участь у звичайних забавах для дітей, тому що наше суспільство ще не готове до адаптації інклюзивних дітей у соціум, не всі майданчики та вулиці, приміщення та переходи обладнані для людей з особливими потребами. Такі заходи як «Друзі Fest» покликані змінити цю ситуацію.

Медичним партнерами заходу, без допомоги яких свято би не відбулося стали «Медична клініка «Валерія», ЛОР –центр Хелси Тонзилс. Крім того, «Друзі Fest» підтримали благодійники, меценати, спортсмени, лікарі. Особливої подяки заслуговує родина відомого українського благодійника Андрія Віленовича Лірника. Завдяки активній підтримці мецената та його дружини другий інклюзивний благодійний фестиваль «Друзі Fest» подарував радість малечі та дорослим.

Більш детально про це дивіться у сюжеті «Журналіста», який побував на святі з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.


HomeПошук Про інститутНовини Наші видання Оригінальні статті Нововведення
ПатентиЗвіти про НДР Підготовка кадрів Наукові форуми 
Iнформація для фахівцівІнформація для населенняМедичні послуги


© Відділ ІКТ
НІФП

Отправить E-mail в Институт

www.ifp.kiev.ua